ZAKRAMENTI

KRST

krst

Krst je prvi in najpomembnejši zakrament, ki odpira vrata vsem ostalim zakramentom. Za termin in dogovor o tem v kateri izmed naših treh župnij bi krst radi obhajali, se pravočasno obrnite na župnika, preko tel.ali elektronske pošte.

Takrat se boste dogovorili tudi za zapis podatkov ter pripravo staršev in botrov na krst.

POROKA

poroka

Zaročenci, ki želite obhajati poroko v naših župnijah, se oglasite v župnijski pisarni, da prijavite poroko; ženitveni zapisnik se izpolni vsaj 1 mesec pred datumom poroke.

OBISK BOLNIKOV in SVETO MAZILJENJE

obisk bolnikov

Na njihovem domu duhovnika obiskujeva bolnike vsak prvi petek v mesecu in pred večjimi prazniki. Seveda pa z veseljem prideva tudi ob drugem času, za katerega se z nama dogovorite osebno ali po telefonu.

Bolnike na njihovo željo ali na željo svojcev obiščemo tudi v bolnišnici. Posebej pa vse, ki prebirate te vrstice, naprošava, da se na naju obrnete pravočasno, seveda lahko tudi ponoči, da našim župljanom, posebej umirajočim, podeliva sveto popotnico.

POGREB

pogreb

Naše župljane spremljamo k večnemu počitku na 6 pokopališčih (Brestanica, Rožno, Stranje, Gorica pri Raztezu, Senovo in Koprivnica).

Šele po dogovoru s svojci, duhovnikom in pogrebno službo se lahko določi datum in ura pokopa.

Ob nedeljah ni pogrebnih maš, razen če gre za klasični pokop.