Župnik

Tomaz Sojc PORTRETTomaž ŠOJČ je župnijski upravitelj župnije Brestanica, skrbnik božjepotne bazilike Marije Lurške in hkrati tudi upravitelj župnij Senovo in Koprivnica.

Po tem, ko je bil v letih 2009 do 2016 v tukajšnji župniji kaplan, se je po šestih letih iz Trbovelj, vrnil v Brestanico, kjer opravlja svoje duhovniško delo.

Rojen je bil leta 1983 v Celju, sicer pa izhaja iz župnije Vitanje, kjer je imel leta 2009 novo mašo. Kot sam pove, se veseli vseh novih izzivov in predvsem tolikih ljudi, ki radi obiščejo baziliko in se ustavijo pri Mariji Lurški. Želi si, da venomer seže po ljudeh o tem kraju lep glas in ostane v srcih vernikov, romarjev ali turistov tudi kakšen dragocen duhovni pečat.